Geocaching

Geokešky v Rakoveckém údolí
 
Abychom vám putování Rakoveckým údolím zpestřili, připravili jsme pro vás sérii geokešek. Dovedou vás ke stavebním kamenům Rakoveckého údolí (poznáte břidlice, droby či slepence) i zpola zaniklým historickým stavbám, které byste jinak v terénu jen stěží hledali. Přejeme vám příjemné hledání.
 
Rakovecké údolí je fascinující nejen svou krajinou, ale i historií. Nesmazatelnou stopu zde zanechali prastaré keltské civilizace a středověcí osadníci. Každý z nich ovlivnil budoucí podobu zdejší krajiny.
 
Kešky, které jsme pro vás připravili, jsou součástí naučné stezky Rakoveckým údolím. Dovedou vás ke stavebním kamenům Rakoveckého údolí (poznáte břidlice, droby či slepence) i zpola zaniklým historickým stavbám, které byste jinak v terénu jen stěží hledali.
 
Keška Studánka u Bystřece: http://coord.info/GC4ZKTB
Keška Protipovodňový val: http://coord.info/GC4ZKRX
Keška Kamenná mozaika: http://coord.info/GC4ZKV7
 
Do Rakoveckého údolí se můžete vydat pěšky, na kole či na koloběžce, na své si přijdou rodiny s dětmi, ale i například vozíčkáři. Vyrazit můžete buď ze směru od Jedovnic nebo od Račic. Máte-li možnost volby, začněte raději v Jedovnicích, protože pak půjdete většinu trasy z kopce.